Öğrenilmesi En Kolay Diller

Yazar Bekir Yanardağ 22 Mart 2018 Perşembe 2 yorum

Öğrenilmesi en kolay diller nelerdir?


Dil öğrenmek istiyorsanız, bunun sizi zorlamasını ve uzun sürmesini istemiyorsanız hata edersiniz. Bir dili öğrenmek asla bitmeyecek bir olaydır. Ayrıca emek olmadan yemek olmaz. Lakin bazı diller dünyada öğrenilmesi en kolay diller olarak gösteriliyor. Gelin bunları biraz inceleyelim.İspanyolca

İspanyolca dünya çapında öğrenilmesi en kolay dil olarak gösterilmekle beraber dünyada en çok konuşulan dil ünvanına da sahiptir. Ek olarak İspanyolca uluslararası verilen iş ilanlarının %37'sinde bilinmesi gereken dil olarak gösterilmiştir. Yani bu demek oluyor ki harcadığınız zamanın karşılığı alacacaksınız. İspanyolca için yazıldığı gibi okunan bir dil diyebiliriz.

Grammer: Çok kolay
Telaffuz: Çok kolay
Yazma: Kolay

İtalyanca

Konuşulması en zevkli olan dil de diyebiliriz. Çünkü kelimelerin çoğu sesli harf ile bitiyor. Bu da sanki şarkı söylermişcesine bir konuşma havası veriyor. Bazı kelimeler İspanyolca'da olduğu gibi yazıldığı şekilde okunmaktadır. İngilizce bilen kişiler ise bu konuda bir adım önde oluyor. Çünkü kelimelerin bir kısmı çok ufak farklılıklarla aynı anlamda kullanılıyor.

Grammer: Kolay
Telaffuz: Kolay
Yazma: OrtaFransızca

Fransızca denilince akla Paris ve doğal olarak aşkın dili olarak adlandırılması geliyor. Farklı bir dil olarak gözüksede yapısal olarak İngilizce'ye benzediğini gösteriyor. Yani İngilizce bilenler yine şanslı. Fransızlar tarih boyu yaptığı sömürgelerle birlikte şuan 29 ülkenin resmi dilidir ve yaklaşık 200 milyon insan bu dili konuşabilmektedir.

Grammer: Orta
Telaffuz: Orta
Yazma: Kısmen kolay


2 yorum:

  1. Bekir bey merhaba,
    Gerçekten çok güzel bir konu olmuş... Dil öğrenmek sizin de belirttiğiniz gibi gerçekten sonu olmayan bir durum. Zira kendi dilimizde bile her gün yeni kelimeler duyup öğreniyoruz. Ancak bir bil bir insan kavramından yola çıkarak, dil öğrenmenin önemi de yadsınamaz. İtalyanca özellikle konuşması çok zevkli dinlemesi çok keyif verici bir dil. Artık internette her şey elimizin altında. Okul dönemlerimizde aldığımız yabancı dil dersindeki öğretim şekillerinden yola çıkarak artık tek başımıza öğrenmek dahi mümkün.
    Elinize sağlık.

    Sevgiyle kalın...

    YanıtlaSil